Zez u dziecka

Wszystko o rozwoju w drugim i trzecim roku życia
Kamka8709
śr 18.10.2017, 19:40
Awatar użytkownika
Zez u dziecka
Witam,
U mojej corki stwierdzono zeza rozbieznego kat 12 stopni, brak.widzenia obuocznego, wade wzroku +2,25 w obu oczkach. Po konsultacji w klinice okulistycznej w lublinie zostala skierowana na operacje zeza. Termin mamy wyznaczony na styczeń. Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada taka operacja, jak dlugo sie lezy w szpitalu po takiej operacji. Jesli sa tu mamy ktorych dzieci mialy juz taka operacje prosze o opinie z gory dziekuje I Pozdrawiam
iwi
sob 21.10.2017, 13:09
Awatar użytkownika
Re: Zez u dziecka
cześć, mam koleżankę, której córeczka też miała jakieś operacje związane z zezem. Dowiem się w poniedziałek co to dokładnie było i dam ci znać :)
Kamka8709
ndz 22.10.2017, 14:45
Awatar użytkownika
Dziekuje bardzo bede wdzieczna za informacje gdyz denerwuje.sie.ze.corcia bedzie musiala miec operacje:(
Ppzdrawiam I czekam na.odpowiedz
iwi
pn 23.10.2017, 13:11
Awatar użytkownika
Już wszystko wiem. U koleżanki był mniej poważny problem, gdyż miała mniejszą wadę . Właściwie jej córeczka widziała ale miała obuoczny zez wymagający skorygowania. Miała przeprowadzone dwie operacje - najpierw na jedno, a potem na drugie oko. Obie operacje były w Krakowie w szpitalu św Rafała po nadzorem dr Ewy Wójcik (podobno bardzo dobra) - można operować się tam prywatnie albo na NFZ. Jeżeli chodzi o przygotowanie do operacji to 6 godzin przez operacją nie wolno jeść ani pić, jest też znieczulenie ogólne. Ze szpitala wyszli tego samego dnia. Najtrudniejsze są 2 dni po operacji, gdyż trzeba pilnować, aby dziecko nie pocierało i nie zanieczyściło tego oka, a może próbować, bo podobno czuje "piasek w oku". Potem jest ok. Podobno wszystkie najważniejsze informacje dotyczące przygotowań i przebiegu operacji znajdziesz pod: http://www.gabinetzeza.pl/dla-pacjentow ... d-operacja. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Kamka8709
pn 23.10.2017, 15:57
Awatar użytkownika
Bardzo dziekuje za informacje, pomogly bo juz cos wiem na temat tego zabiegu. Choc I tak mnie to troche przeraza zwlaszcza ta narkoza. U nas chyba ma byc jeden dzien w.szpitalu znaczy chyba jedna noc my sie operujemy w lublinie, w Klinice okulistycznej na chmielnej, tam tez mialysmy konsultacje. Dziekuje I pozdrawiam.
iwi
śr 8.11.2017, 13:38
Awatar użytkownika
Cześć, Jak tam zabieg. jesteście już po?
Kamka8709
czw 9.11.2017, 17:18
Awatar użytkownika
Witam, zabieg mamy w styczniu dokladnie 8. Takze jeszcze troche wolalabym juz byc po. Troche sie denerwuje ehhh...Pozdrawiam
Kamka8709
czw 9.11.2017, 17:21
Awatar użytkownika
Witam, operacje mamy w styczniu dokladnie 8 takze jeszcze troche. Wolalabym juz byc po troche sie denerwuje ehhh....Pozdrawiam
iwi
pt 10.11.2017, 19:20
Awatar użytkownika
Doskonale rozumiem, bo też się denerwowalam jak mieliśmy zabieg (wycięcie migdałka). Tylko my nie czekaliśmy na zabieg aż tak długo... faktycznie to czekanie jesr najgorsze, zwlaszcze jeżeli chodzi o dzieci. Ale do końca roku czas szybko zleci. Powodzenia !
Kamka8709
ndz 12.11.2017, 14:46
Awatar użytkownika
Witam, dziekuje. Mam nadzieje ze szybko zleci I wszystko dobrze pojdzie. Pozdrawiam