Picie

Wszystko o rozwoju w drugim i trzecim roku życia
Ninis1985
pt 26.01.2018, 10:07
Awatar użytkownika
Picie
Witam

Mam 2 letniego synka...I w sumie nie wiem czy to problem czy nie bo niema to wpływu na posiłki i sam pediatra zignorował temat Ale jednak coś mi nie daje spokoju...mój synek potrafi wypić w ciągu doby 3l wody jak nie więcej....jest to woda smakowa...nie dotknie nic innego...żadnej herbaty czy soku nic...ma jeden ulubiony gatunek i smak...jest dość sporym dzieckiem...I wzrostem i wagą...waży 20kg...I tu mam zagwostke czy to nie sama woda w organizmie...je 4/5 posiłków dziennie....gdzie śniadanie i kolacja to kaszka manna...gotuje mu osobno aby jadł zdrowo...A pomimo to jest po prostu duży chłopczyk...chciałam go przetrzymać bez wody smakowe tylko na zwykłej i cały dzień był płacz Ale nie dotknął dopóki nie dostał swojej

Proszę o radę czy faktycznie mam się czym martwić czy to raczej moje wyobrażenia
ella80
pn 29.01.2018, 16:17
Awatar użytkownika
Re: Picie
Moim zdaniem nie powinnaś mu podawać takiej smakowej wody. A może spróbuj podstępu czyli sama przelej tę wodę do pustej butelki po tej smakowej wodzie tylko wylej część tej wody smakowej i uzupełnij zwykłą wodą. I tak np co tydzień rozcieńczaj coraz większą ilością wody tak aby docelowo przejść na samą wodę. Może się uda!
Klub mojego Maluszka
wt 30.01.2018, 11:24
Awatar użytkownika
Ninis1985, w tej sprawie możesz zwrócić się z pytaniem do naszej dietetyk, która podpowie, co może świadczyć o tej sytuacji i doradzi, co możesz w niej zrobić: zywienie-dziecka-4-36-miesiecy-f31/. Pamiętaj również, że możesz skontaktować się w tej sprawie z naszymi specjalistami ds. żywienia, którzy w Serwisie dla Rodziców pod numerem 22 853 44 44 odpowiadają m. in. na pytania w zakresie żywienia. Dyżury odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-16:30
Ninis1985
wt 30.01.2018, 22:05
Awatar użytkownika
Moim zdaniem nie powinnaś mu podawać takiej smakowej wody. A może spróbuj podstępu czyli sama przelej tę wodę do pustej butelki po tej smakowej wodzie tylko wylej część tej wody smakowej i uzupełnij zwykłą wodą. I tak np co tydzień rozcieńczaj coraz większą ilością wody tak aby docelowo przejść na samą wodę. Może się uda!

Ella próbowałam rozcienczac...gdy stosunek wody zwykłej do smakowej był znikomy to nie było problemu...Ale nie doszłam nawet do 50:50 i rzucał butelką...nie wiem co jest grane...nie wiem jak to zmienić...chce być stanowcza dla jego dobra Ale ileż można patrzeć na płacz i słuchać "mamusiu piciu..plosie " :( zaczelo sie od oduczania go od butelki ze smoczkiem...pił wtedy soczki; herbatki no nie było takiego problemu...I nie w takich ilościach...podczas spaceru na mieście przegryzl smoczek przy butelce...Ja weszłam do sklepu aby kupić nowy...A mąż w tym czasie kupił wodę smakowa w butelce z korkiem niekapkiem...No Kubusia chyba gruszkowego...I od tego się zaczęło...potem zasmakowal w żywcu wesoła limonka i tak jest do obecnej chwili..
radzis33
czw 26.04.2018, 12:44
Awatar użytkownika
Dziewczyny co sądzicie o takiej sesji fotograficznej z dzieckiem http://www.fotofascynacja.com Znajoma mi poleciła. Myślę, że to fajna pamiątka.
iwi
śr 2.05.2018, 23:46
Awatar użytkownika
Fajne, ale to chyba dużo kosztuje :(