Odpieluchowanie

Wszystko o rozwoju w drugim i trzecim roku życia
Devil82
wt 2.01.2018, 08:57
Awatar użytkownika
Odpieluchowanie
:roll: Witam. Jestem mamą 2.5rocznego synka i niestety jeszcze z pieluchami a niedługo do przedszkola. Nie łączy ze siku i kupa trzeba wołać i na nakladke. Jak sama wsadzam siku zrobi ale sam nie powie. Mało tego nie przeszkadza mi jak majteczki są mokre lub spodnie na spacerze - co zrobić? Nagrody średnio działają. A przedszkole na wymóg dziecka odpieluchoeanego :( pomocy :)
iwi
śr 3.01.2018, 08:05
Awatar użytkownika
Re: Odpieluchowanie
Jesteśmy na podobnym etapie i w podobnym wieku. U mnie jest dokładnie tak samo. Jak wysadzę na nocnik to raz zrobi siku, a raz nie. Sam nie sygnalizuje i nie widzi takiej potrzeby. A przy kupce to w ogóle chowa się do innego pokoju i a jak tam wchodzimy to się denerwuje i krzyczy "idź siobie". Mokre majtki mu niewiele przeszkadzają:(

Przez święta trochę mu odpuściłam naukę, bo byliśmy w gościach, a tam wszędzie dywany i materiałowe kanapy więc w ten weekend znowu zaczynamy próbować.

Wydaje mi się, że musimy po prostu co pewien czas próbować i mieć nadzieję, że do wakacji nasze dzieciaczki psychicznie dorosną i zaczną sygnalizować swoje potrzeby :( Dodam, że jeszcze mi chodzi po głowie, aby w wakacje zawieźć go go na tydzień do babci, której może się to szybciej uda niż mi..
Mum93
pn 12.02.2018, 16:11
Awatar użytkownika
Re: Odpieluchowanie
Własnie w tym temacie chcialam pisać, chociaz troszkę inny problem córcia ma dwa lata, kupke robi do nocnika co przyszło dość bezboleśnie, :D ale siku mówi dopiero jak juz zrobi w pieluszkę, myślalam, że może mokre majtki jakoś zadziałają, ale wtedy to juz zupełnie brak "informacji zwrotnej" ;) z jej strony :lol:. I chcialam zapytać o wasze sposoby w tym temacie. :)