Co zabrać do szpitala?

Wszystko o przygotowaniach i porodzie
ella80
wt 25.07.2017, 09:31
Awatar użytkownika
Co zabrać do szpitala?
Drogie mamy, jestem w 8 miesiącu. ostatnie dziecko rodziłam parę lat temu i już nie do końca pamiętam co warto zabrać do szpitala a co nie.

Poza tym podobno pojawiły się w sklepach jakieś gadżety, o których totalnie nie miałam pojęcia np. nakładki na sutki do karmienia. A może pojawiły się jakieś nowe, lepsze staniki do karmienia czy jakieś? Bo ja mam takie sprzed kilku lat...Jeżeli tak, to gdzie je kupić?

Przypomnijcie mi proszę co warto zabrać (ale tak z praktycznych doświadczeń). Ja mam już naszykowane ciuszki, piżamę i poduszkę do karmienia i wkładki Bella. I teraz próbuje sobie przypomnieć, co jeszcze się może mi przydać? Pomożecie mi skompletować wyprawkę?
Ami_Ami
czw 28.09.2017, 15:27
Awatar użytkownika
Re: Co zabrać do szpitala?
Hej :) ja rodziłam 4 miesiace temu pierwsze dziecko wiec tez chcialam skorzystac ze wszystkich nowosci i powiem Ci ze oprocz muszli Avent (sa wybawieniem przy nawale laktacyjnym, nie wyobrazam sobie bez nich pierwszego miesiaca) to nic z tych "nowosci" nie uzywalam i zalegaja gdzies w kartonie :) takze polecam kupic jak zajdzie potrzeba a nie na zapas:)
z rzeczy kosmetycznych dla dziecka to
-pieluchy
-chusteczki
-krem do pielegnacji pupy
-tetra
-ciuszki (body 4x) + ciuszki i kocyk na wyjscie
Nic innego mi sie nie przydalo :) Nawet poduszka do karmienia mi sie nie przydala choc mam w domu dwie :) Ale ogolnie sprawdz na stronie niebieskiepudelko.pl czy w Twoim szpitalu nie daja paczek, tam to juz w ogole wszystko bedziesz miala, tysiace probek ktore mozesz wykorzystac juz w szpitalu w razie co, chusteczki i pieluchy, nawet smoczek. wiec w razie jak czegos zapomnisz na pewno tam bedzie a jeli nie daja w szpitalu to mozesz sobie u nich zamowic za darmo ;)
Dla siebie:
-kosmetyki do mycia- wiadomo zel pod prysznic, mydlo do higieny intymnej, szczoteczka itp)
- podklady poporodowe bella- chodz szpitalu maja tego cale sterty
-majtki poporodowe- ja uzywalam w nocy
-pizamy koniecznie dwie lub nawet trzy bo jest duze prawdopodobienstwo ze poplamisz
- pizama do porodu ktora potem wyrzucisz
-kapcie
-woda do porodu
-cos do przekaszenia dla meża
-plan porodu
-recznik duzy maly a jak masz w swoim szpitalu wanne w celu usmierzania bolu to jeszcze jeden duzy
-ciuchy do wyjacia
-porannik
-kubek miska sztucce
-wkladki laktacyjne bella mamma (na stronie internetowej producenta- blizejciebie.pl- wszystko jest o wiele tansze niz w sklepie a dostawa gratis jest juz od 50zł)
Po za tym to wejdz na strone swojego szpitala i sprawdz co oni kaza zabrac rodzacej :)

Jesli chodz i ciuchy dla karmiacych to ja kupowalam na allegro biustonosze takie za 10zł (3 kolory do wyboru) i cały czas sie super sprawdzaja :) Z bluzek do karmienia to niestety nie wiem bo dostałam, ale to sa jakies "no name" wiec pewnie tez kupione na allegro albo w seckondheandzie no i tez sa super :)
Jesli chodzi o polog w domu to zurzylam 5 paczek bella mamma a potem kupowalam podpaski na noc :) no i oczywiscie majtki poporodowe (do szpitala kupilam jednorazowe a do domu wielorazowe). Do tego maty poporodowe na łozko. To jest to samo cp maty do przewijania wiec takie tez mozesz kupic :) Do tego koniecznie te muszle! Przynajmniej w moim przypadku byly niezbedne. Ładnie mleko trzymaja w srodku, nie przeciekaja, chyba ze najdzie baardzo duzo mleka i w momencie wyciagania ci sie wyleje. Do tego zebrane mleko mozesz zamrazac i miec na potem :) nic sie nie marnuje :) Nie wyobrazam sobie kolejnego nawalu bez nich :)
Klub mojego Maluszka
śr 4.10.2017, 11:58
Awatar użytkownika
Re: Co zabrać do szpitala?
Ami_Ami, witamy w Klubie mojego Maluszka! Twoja wyczerpująca odpowiedź zrobiła na nas wrażenie. Takie małe kompendium informacji przydatne dla każdej przyszłej mamy :)