Zatwardzenia

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

OlaiMaja1
pt 02. 02. 2018, 19:11
Awatar użytkownika
Zatwardzenia
Córka 9 miesięcy.Do tej pory miala regularną porę, raz dziennie na robienie kupki. Od jakiegoś czasu robi moim zdaniem dziwne kupki. Męczy się, mam wrażenie, że ma zatwardzenie ale najdłużej nie robi dwa dni. Potem część kupki jest twarda i bardzo ciemna, a druga połowa dość rzadka i żółta. Nic nowego w menu nie wprowadzałam w ostatnim czasie. Córka jest na mleku modyfikowanym, ponad to je owoce, warzywa, zupki które sama przyrządzam, pije dużo wody. Nie wiem czy się tym martwić, czy to normalne? Proszę o poradę.
Położna Aldona Korab
pn 05. 02. 2018, 18:40
Awatar użytkownika
Zatwardzenia
Witam,

W przypadku zaparć należy zweryfikować dietę maluszka. Ograniczyć produkty sprzyjające zaparciom, takie jak ryż, marchew w większych ilościach, banany. Kaszki i kleiki ryżowe należy zmienić na kukurydziane. Zwiększyć ilość błonnika, można podać ciepłą wodę do picia na czczo, sok śliwkowy lub gruszkowy. Mleko modyfikowane proponuję zmienić na mleko specjalistyczne podawane w przypadku zaparć np. HiPP Comfort Combiotic, które reguluje trawienie i działa rozluźniająco. Delikatny masaż brzuszka również działa rozluźniająco. Pozdrawiam