Wystawianie języka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

GosiaPrzyb
sob 02. 09. 2017, 21:29
Awatar użytkownika
Wystawianie języka
Od urodzenia mój synek wystawia język. Często jak śpi ciumka sobie go jak smoczek, a w ciągu dnia nagminnie ma wystawiony, jakby lizał powietrze. Teraz jak się ślini (5mies) wydaje mi się, że coraz więcej go wystawia. Nie wiem czy tak czasami mają niemowlaki i mu to samo przejdzie, czy coś powinnam z tym zrobić?
Położna Aldona Korab
wt 05. 09. 2017, 22:12
Awatar użytkownika
Wystawianie języka
Dzień dobry,

Wystawianie języczka u niemowląt może być fizjologicznym stanem przejściowym. Maluszek może to traktować jako zabawę i takie zachowanie z czasem ustępuje samoistnie. Natomiast jeśli jest to nasilone i notoryczne wysuwanie języczka i zarówno niepokojące dla Pani to proponowałabym skonsultować się z neurologiem lub endokrynologiem dziecięcym. Częste wysuwanie języczka może też oznaczać problemy logopedyczne, warto skonsultować też z logopedą wczesnej interwencji. Pozdrawiam
GosiaPrzyb
śr 06. 09. 2017, 11:09
Awatar użytkownika
Wystawianie języka
Dziękuję za odpowiedź.