Wypadające włosy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

OlaiMaja1
ndz 10. 09. 2017, 09:43
Awatar użytkownika
Wypadające włosy
Dzień dobry,

Moja córeczka urodziła się z dość bujną fryzurą.

Ostatnio zauważyłam, że zaczęły wpadać jek włoski

Na kocyku, gdzie leżała znalazłam dość sporą ilość jej włosków. Czy to normalne? Wiem, że dzieciom wycierają się włosy, ale przeważnie od leżenia

Niepokoi mnie fakt, że z przodu też jej wypadają.

Proszę o radę.

Córcia skończyła 4 miesiące.
Położna Aldona Korab
pn 11. 09. 2017, 18:58
Awatar użytkownika
Wypadające włosy
Droga Mamo,

Kolor i gęstość pierwszych włosków mogą być zupełnie inne niż te, które urosną w późniejszym wieku dziecka . Pierwsze włoski z jakimi rodzą się dzieci są to zazwyczaj włoski płodowe. Mogą one rosnąć na główce nawet do ok. 4-5 miesiąca życia niemowlęcia po czym wycierają się i wypadają w różny sposób. Mogą pojawiać się wtedy na główce wytarte jasne miejsca tzw. łyse placki lub po prostu wypadać z różnych miejsc, jak to się dzieje u Pani córeczki. W związku z tym jest to zupełnie naturalna kolej rzeczy, należy przeczekać ten okres i cierpliwie oczekiwać aż zaczną rosnąć właściwe włosy. Pozdrawiam