problem z brodawkami

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

lucylusia
czw 01. 03. 2018, 16:40
Awatar użytkownika
problem z brodawkami
Bardzo proszę o poradę.zrobiła mi sie brzydka zmiana na brodawce,tak jak patrzyłam na zdjęcia w internecie wygląda mi to na grzybice,jest czerwono-różowe i takie jakby błyszczące.pokazalam to ostatnio jak bylam z synkiem na szczepieniu jego pediatrze a ona delikatnie mówiąc zbagatelizowala sprawe i stwierdziła ze "to nic takiego" i nawet nie zajrzala czy dziecko ma jakies plesniawki itp.synek za kilka dni skończy rok.ciagle jeszcze domaga sie piersi.ma juz 8 zabkow którymi dosc mocno mnie gryzie,nie wiem czy to od jego kąsania to sie zrobiło czy jak.prosze mi doradzić do jakiego lekarza mam sie z tym zgłosić.czy synek ma przejsc leczenie?i czy moge smarowac poki co jemu usteczka a sobie piers olejem kokosowym?wiem ze ma dzialanie przeciwgrzybiczne.
Położna Aldona Korab
pt 02. 03. 2018, 23:30
Awatar użytkownika
problem z brodawkami
Witam,

Zmianę na brodawce należy skonsultować ze specjalistą. Proponuję zgłosić się do dermatologa, który dokona oceny tej zmiany i zaleci stosowne leczenie. W przypadku stwierdzenia grzybicy brodawek – mamie karmiącej zaleca się leki przeciwgrzybicze zarówno doustne jak i maści do smarowania . Natomiast dziecko otrzymuje preparaty zapobiegające i zwalczające na pleśniawki.

Wspomniany przez Panią olej kokosowy zabija grzyby i drożdżaki, więc spokojnie dopóki lekarz nie zaleci odpowiedniego leczenia można nim smarować brodawki sutkowe. Pozdrawiam
lucylusia
pn 05. 03. 2018, 11:52
Awatar użytkownika
problem z brodawkami
Serdecznie dziękuję