Prężenie się niemowlaka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MlodyRodzic1
pt 15. 12. 2017, 18:30
Awatar użytkownika
Prężenie się niemowlaka
Witam , mój maluszek ma 6tygodni Bardzo często się pręży, stęka i robi się czerwony . Pediatra zalecił nam espumusan i debridat lecz to słabo pomaga . Czy to zachowanie na pewno związane jest z niewykształconymi jelitkami czy to zupełnie inny problem ? A może to kwestia złego mm ?
Położna Aldona Korab
wt 19. 12. 2017, 23:56
Awatar użytkownika
Prężenie się niemowlaka
Witam,

Dolegliwości, które występują u Pani maluszka są najczęściej spowodowane niedojrzałością układu trawiennego. Może to być nietolerancja laktozy lub zła technika karmienia. Dzieciom z problemami brzuszka zalecane są mleka modyfikowane z pro- i prebiotykami, na zaparcia i wzdęcia ( HiPP Comfort), lub jeśli lekarz zaleci mleko z niską zawartością laktozy lub bezlaktozowe. Z reguły przy karmieniu mlekiem modyfikowanym nie ma potrzeby dopajania dziecka, ale jeśli są problemy brzuszkowe to proszę między karmieniami podawać przegotowaną wodę, herbatkę z kopru włoskiego HiPP. Aby ulżyć maleństwu proszę również jak najczęściej układać dziecko na brzuszku, wykonywać ćwiczenia nóżkami ( podkurczanie i prostowanie tzw. rowerek). Odpowiednia pozycja podczas karmienia czyli główka i tułów wyżej niż reszta ciała. Po karmieniu należy malca lekko unieść ku górze, aby się odbiło, to uwalnia część połkniętego powietrza. Masowanie brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Stosując powyższe zalecenia i podając leki, które zalecił pediatra powinny zdecydowanie ulżyć maleństwu. Pozdrawiam
Edyta1412
czw 29. 03. 2018, 13:13
Awatar użytkownika
Prężenie się niemowlaka
Miałaam podobny problem z synkiem. Prężył się, nie robił kupki płakał ewidentnie z bólu, przez co i ja płakałam razem z nim,. Syn również otrzymał Debridat i espumisan oraz probiotik acidolac lub dicoflor. Zmieniłąm tez sama mleko na nutramigen, mimo ze lekarz zapewnił mnie że mleko które podawałam jest bardzo dobre (bebilon pepti 1dha) i usąpiły objawy