Plesniawki

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Artmama
wt 20. 06. 2017, 21:38
Awatar użytkownika
Plesniawki
Inga 3 mce. Walczymy z plesniawkami. Sa delikatne ale regularnie co 3 -4 dni pojawiaja sie znow . co wylecze to nawrót. Na lekarz rodzinna nie mam co liczyc dalej zaleca fiolet a ja nie moge patrzec juz na ta moja mordke fioletowa bo to i tak na krotko. Higieny przestrzegamy ... Jak nawiedzona latam wyparzam wszystko, myjemy i dezynfekujemy ręce.

Prosze o pomoc lub rade czy moge zastosowac cos innego ?

Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
śr 21. 06. 2017, 11:40
Awatar użytkownika
Plesniawki
Droga mamo, pleśniawki jak każde zakażenie grzybicze mają skłonności do nawrotów. Stosujemy preparaty antyseptyczne w płynie lub w żelu takie jak: Aphtin, Dezaftan, Hextril, Pansoral, które są dostępne w aptece bez recepty. Proponuję dokładnie umyć dłonie, na wskazujący palec nałożyć jałowy gazik ( zakupiony w aptece), zmoczyć preparatem antyseptycznym gazik i wypędzlować dokładnie buzię dziecka – język i podniebienie. Pędzlowanie robić między karmieniami. Czynności te proszę powtarzać kilka razy dziennie. Można również stosować przeciw grzybiczą Nystatynę w płynie, którą może przepisać lekarz pediatra. Jeśli karmi Pani piersią, należy smarować lekiem również brodawki sutkowe, ponieważ infekcja może przenosić się z nich. Sutki myjemy ciepłą wodą przed i po karmieniu . Dbamy również o czystość zabawek , które dziecko bierze do buzi.

Powodzenia.