Niemowle nie podnosi glowy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Edyta1412
śr 18. 04. 2018, 15:30
Awatar użytkownika
Niemowle nie podnosi glowy
Mój synek 27 kwietnia skończy 3 miesiące. Urodzil się w 35 tygodniu ciąży. Martwi mnie fakt że synek nie podnosi glowy. Kiedy kładę go na brzuszku lekko podniesie głowę na ok 2 3 sekundy i kładzie ja spowrotem. Także jej nie prostuje. Czy to jest normalne że mój syn jeszcze nie podnosi głowy?
Położna Aldona Korab
czw 19. 04. 2018, 22:55
Awatar użytkownika
Niemowle nie podnosi glowy
Witam,

Każde dziecko, a w szczególności wcześniak rozwija się inaczej, w swoim własnym tempie. Podnoszenie główki w pozycji na brzuszku u każdego niemowlęcia przebiega inaczej. U niektórych zdarza się wcześniej, a u innych w późniejszym okresie. Wcześniaki wymagają szczególnej troski i opieki specjalistycznej. Obserwując rozwój wcześniaka powinno się skorygować wiek - od wieku kalendarzowego odejmujemy tyle tygodni ile brakowało w momencie narodzin do 40 tygodnia ciąży i nie należy nigdy porównywać swojego dziecka z innymi dziećmi i trzymać się kurczowo norm. Aby rozwiać wszelkie Pani wątpliwości proponuję skonsultować się ze specjalistą neurologiem i rehabilitantem. U wcześniaków może też występować zmniejszone napięcie mięśniowe, wówczas rehabilitant pokaże jak ćwiczyć i postępować z maluszkiem. Większość wcześniaków pielęgnowanych ze szczególną troską dogania swoich rówieśników w przeciągu 2 lat. Pozdrawiam