Kolejność ząbkowania

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

GosiaPrzyb
czw 07. 06. 2018, 14:09
Awatar użytkownika
Kolejność ząbkowania
Dzień dobry. Mój syn ma 13,5 miesiaca, w grudniu wyszlo mu prawie jeden po drugim 6 zabkow, dolne 1 i górne 1i2.

Teraz w połowie maja wyszła mu gorna, prawa 4. Druga się przebija dopiero (zgrubienie) . Dziś zauważyłam, że ma spuchniete dolne, obie czworki. Caly czas myślałam, że powinny wyjść wpierw dolne 2, potem 4. Czy taka kolejność jest prawidłowa? Proszę również o rade, bo dziecko po raz pierwszy strasznie się męczy, ma katar, miał gorączkę i jest ciągle ospały, nie ma apetytu. Smaruje DENTINOXem, ma gryzaki i dziś dałam mu nawet ibum gdy zauważyłam dolne zgrubienia na 4. Co mogę jeszcze zrobić by mu ulżyć?
Położna Aldona Korab
pn 11. 06. 2018, 22:48
Awatar użytkownika
Kolejność ząbkowania
Witam,

Kolejność wyrzynania się poszczególnych zębów powinna być przeważnie taka sama, czyli dolne jedynki , górne jedynki, dwójki, czwórki, trójki i piątki…. Jeśli u Pani synka ząbki wyrzynają się jedne po drugich nawet w innej kolejności to nie ma powodu do paniki. Natomiast jeśli Pani zaobserwuje, że brakujące ząbki długo nie wychodzą zawsze można skonsultować się ze stomatologiem.

Dziecko podczas ząbkowania może być marudne, apatyczne, nie mieć apetytu. Ulgę podczas bolesnego ząbkowania może przynieść masaż dziąseł szczoteczką nakładaną na palec, chłodzące żele. Podawanie leków przeciw bólowych. Pozdrawiam
GosiaPrzyb
śr 13. 06. 2018, 17:01
Awatar użytkownika
Kolejność ząbkowania
Dziękuję bardzo za odpowiedź