kąpiel

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Katarzynag1988
czw 08. 02. 2018, 16:47
Awatar użytkownika
kąpiel
Mam pytanko czy maluszka 2 tygodniowego kąpać codziennie?
Położna Aldona Korab
czw 08. 02. 2018, 21:16
Awatar użytkownika
kąpiel
Witam Pani Katarzyno,

Obecnie są różne „szkoły” dotyczące kąpieli noworodka. Niektórzy zalecają kąpać co 2-3 dni w trosce o delikatną skórę maluszka. Ja osobiście zalecam codzienną kąpiel. Dziecko czasem ulewa, na skórze zbierają się resztki mleka, złuszczony naskórek, maleństwo się poci, skóra na pupie ma ciągły kontakt z moczem i kałem, więc uważam, że codzienna kąpiel jest potrzebna do utrzymania prawidłowej higieny. Dzieci lubią rytuały, czują się bezpieczne jeśli nic nie zakłóca ustalonego rytmu dnia. Ciepła kąpiel rozluźnia co korzystnie wpływa na rozwój. Po kąpieli dzieci lepiej zasypiają. Jeśli do kąpieli noworodka używamy emolientów, płynów do kąpieli pozbawionych parabenów, trwa krótko najlepiej nie dłużej niż 5 minut, wówczas taka kąpiel nie doprowadza do wysuszenia skóry. Po kąpieli nawilżamy skórę emulsjami lub mleczkami, które chronią skórę, nawilżają i zachowują odpowiednią warstwę ochronną skóry. Pozdrawiam
Katarzynag1988
czw 08. 02. 2018, 21:20
Awatar użytkownika
kąpiel
Dziękuję za odpowiedź
Katarzynag1988
czw 08. 02. 2018, 21:22
Awatar użytkownika
kąpiel
Dziękuję za odpowiedź