Gwałtowne zmiany

Porad na forum udziela położna
Vikusia34
ndz 11.02.2018, 11:55
Awatar użytkownika
Gwałtowne zmiany
Witam, jestem mama 6 miesięcznej dziewczynki. 3 tygodnie temu Ninie wyszły dwie jedynki na dole na raz. Zanim to nastąpiło dziecko miało gorączkę i po 3 dniach wysypało ja (tak jak powiedział lekarz trzydniówka przez osłabienie przy zabkowaniu). Niestety od tamtego czasu córka jest strasznie drażliwa, ma kłopoty ze snem w nocy i w dzień. Nie chce sama zasypiać pomimo, że wcześniej nie miała z tym problemu. Często się budzi w nocy z płaczem. Strasznie się wieści w łóżeczku i ciężko ją uspokoić. W dzień żeby zasnęła musi być baaaardzo zmęczona bądź na spacerze i to też nie bez płaczu. Kilka razy próbowałam ja położyć do łóżeczka żeby zasnęła tak jak robiła to wcześniej, ale dostaje wręcz chisterii. Ciągle chce być na rękach i jest dzieckiem potwornie ruchliwym (przez co mamy problem z przybieraniem na wadze) pomimo że je już dwa stałe posiłki, mleko z piersi w dzień i w nocy.
Położna Aldona Korab
pn 12.02.2018, 20:31
Awatar użytkownika
Re: Gwałtowne zmiany
Dzień dobry,
Podczas ząbkowania dzieci są niespokojne, rozdrażnione ,płaczliwe, dziąsełka są swędzące i bolesne, więc to może być powodem takiego zachowania maluszka. Wszystko możliwe , że idą kolejne ząbki. Jeśli dziąsła są zaczerwienione i rozpulchnione to ulgę przyniesie żel na ząbkowanie dostępny w aptece bez recepty, chłodzący i łagodzący dolegliwości bólowe. Maluszek potrzebuje w tym czasie więcej uwagi, bliskości. Proszę uzbroić się w cierpliwość i spróbować przeczekać ten trudny okres. Jeśli niepokój dziecka będzie się utrzymywał dłużej proszę skonsultować się z pediatrą. Pozdrawiam