Gwałtowne zmiany

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Vikusia34
ndz 11. 02. 2018, 11:55
Awatar użytkownika
Gwałtowne zmiany
Witam, jestem mama 6 miesięcznej dziewczynki. 3 tygodnie temu Ninie wyszły dwie jedynki na dole na raz. Zanim to nastąpiło dziecko miało gorączkę i po 3 dniach wysypało ja (tak jak powiedział lekarz trzydniówka przez osłabienie przy zabkowaniu). Niestety od tamtego czasu córka jest strasznie drażliwa, ma kłopoty ze snem w nocy i w dzień. Nie chce sama zasypiać pomimo, że wcześniej nie miała z tym problemu. Często się budzi w nocy z płaczem. Strasznie się wieści w łóżeczku i ciężko ją uspokoić. W dzień żeby zasnęła musi być baaaardzo zmęczona bądź na spacerze i to też nie bez płaczu. Kilka razy próbowałam ja położyć do łóżeczka żeby zasnęła tak jak robiła to wcześniej, ale dostaje wręcz chisterii. Ciągle chce być na rękach i jest dzieckiem potwornie ruchliwym (przez co mamy problem z przybieraniem na wadze) pomimo że je już dwa stałe posiłki, mleko z piersi w dzień i w nocy.
Położna Aldona Korab
pn 12. 02. 2018, 20:31
Awatar użytkownika
Gwałtowne zmiany
Dzień dobry,

Podczas ząbkowania dzieci są niespokojne, rozdrażnione ,płaczliwe, dziąsełka są swędzące i bolesne, więc to może być powodem takiego zachowania maluszka. Wszystko możliwe , że idą kolejne ząbki. Jeśli dziąsła są zaczerwienione i rozpulchnione to ulgę przyniesie żel na ząbkowanie dostępny w aptece bez recepty, chłodzący i łagodzący dolegliwości bólowe. Maluszek potrzebuje w tym czasie więcej uwagi, bliskości. Proszę uzbroić się w cierpliwość i spróbować przeczekać ten trudny okres. Jeśli niepokój dziecka będzie się utrzymywał dłużej proszę skonsultować się z pediatrą. Pozdrawiam