Bujanie kołysania sie dziecka 4 miesięcznego

Porad na forum udziela położna
Tuptus2011
wt 13.03.2018, 09:25
Awatar użytkownika
Bujanie kołysania sie dziecka 4 miesięcznego
Witam mam taki problem od ok tygodnia nasz synuś 4 miesięczny podczas spania zaczyna się bujać z lewej strony na placki lub jak kładziemy go z prawej to z prawej tez na placki i sie buja husta nie wiem jak to nazwać klade go na boczek on odwraca się na placki po czym probuje wrocic znow na boczek i zaczyna się huśtawka ktora jego i nas wybudza w nocy. Czy to jest cos poważnego zaczyna się rozwijać jakas choroba czy w miarę normalne zjawisko które ustąpi
Położna Aldona Korab
wt 13.03.2018, 20:38
Awatar użytkownika
Re: Bujanie kołysania sie dziecka 4 miesięcznego
Witam,
Niespokojne ruchy podczas snu być może są związane z rozwojem ruchowym maluszka. Czteromiesięczne dziecko zaczyna już powoli próbować przewracać się z boku na plecki i z pleców na bok. Jeszcze nieumiejętnie próbuje przerolować się całym ciałem na bok i z powrotem i wtedy może robić taką „ kołyskę” czy „ huśtawkę” jak to Pani opisuje. Niemowlęta miewają też różne sny i one też mogą być przyczyną niespokojnego snu. Przed snem zawsze należy przewietrzyć pokój, w którym śpi maluszek, to też gwarantuje spokojny sen. Proszę obserwować maluszka, jeśli to nie minie to należy zasięgnąć porady pediatry. Pozdrawiam