Brak kupki

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Mamunia1992
pt 16. 03. 2018, 16:10
Awatar użytkownika
Brak kupki
MOJA 4-miesięczna córka jest karmiona piersią, tylko czasem, w przypadku mojego wyjazdu dostaje mm HiPP 1. Od 3 tygodni rzadko robi kupki - raz na 4-6 dni, do tego pojawiły się bardzo śmierdzące gazy, jednak nie widzę, żeby malutka się prężyła, czy żeby ją coś bolało. Czy mam się czym martwić?
Położna Aldona Korab
pn 19. 03. 2018, 21:06
Awatar użytkownika
Brak kupki
Witam, U niemowląt karmionych w sposób mieszany ( czyli piersią i mlekiem modyfikowanym) stolce mogą być oddawane rzadziej, są gęstsze, może też być większa ilość gazów. A śmierdzące gazy są wynikiem rzadkiego wypróżniania się. Jeśli dziecko jest spokojne, brzuszek jest miękki, przy wypróżnianiu nie pręży się to nie ma powodu do niepokoju. Jednakże można córeczce podawać w kropelkach probiotyki. Karmienie piersią jest najlepsze dla Maluszka, jeśli zachodzi konieczność podania butelki, to może spróbuje Pani odciągnąć własny pokarm i pozostawi do nakarmienia Maluszka. Można też spróbować zmienić mleko na specjalistyczne na HiPP Comfort, które reguluje trawienie i działa rozluźniająco. Pamiętamy też o częstym układaniu na brzuszku, najlepiej przed każdym karmieniem. Pozdrawiam