Zmiana z Hipp Comfort Combiotic na Hipp Bio Combiotic 1

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

mamaZuzia2017
pt 28. 07. 2017, 16:43
Awatar użytkownika
Zmiana z Hipp Comfort Combiotic na Hipp Bio Combiotic 1
Witam,

moja córka ma 4,5 miesiąca. Od urodzenia jesteśmy na mleku Hipp Comfort Combiotic ale od 3 tygodni jak wkładam jej smoczek wypija 10ml i płacze odwracajac się i broniąc przed jedzeniem. Muszę ją lekko uspokoić i na pół spiku łapie smoczek i pije. (od początku nie jadła wiele (90-120ml na posiłek, wieczorem 150 - urok i figura po tacie) tuje 150gram na tydzień ale jest bardzo wysoka. Ponieważ w szpitalu dostawała Bio Combiotic w formie płynu - kupiłam zapas, postanowiłam dwa dni temu spróbować dać jej na jeden posiłek to mleko i zjadła w wielkim smakiem 170ml - bez usypiania. To samo powtórzyłam kolejnego dnia. Trzeciego dnia dałam dwa posiłki tego mleka. Czy jest to możliwe , że przestało jej smakować Hipp Comfort Combiotic? Albo już go nie potrzebuje? Nie miała na im zaparć i kolek. Ale jestem już tak zmeczona próbą jej usypiania aby zjadła( a śpi już coraz mniej), że każdy pomysł jest dobry. Myślałam , że będziemy cały czas na Comforcie , ale dla dobra dziecka wszysko. dziś zakupiłam też Bio Combiotic 1 w proszku , nie wiem czy konsystencja tego proszku czasem nie jest inna od płynnego. Teraz jak dwa posiłki były na Bio, kupka już ma inną konsystencję, czy jak wprowadze wszystkie posiłki na Bio będę miała problem z jej zaparciami. Może w nocy zostać przy jednym posiłku na Comforcie - czy takiej potrzeby nie ma. Dodam że próbowałam jej dawać Waszą herbatke koperkową oraz kleik - reagowała płaczem 2-3 dni po ich spozyciu i dużą ilością kup. BArdzo proszę o radę. (urodziła się w terminie rowno w 40 tygodniu). Chce wprowadzać już nowe pokarmy - ale muszę dojść do ładu z karmieniem mlekiem. Z góry dziękuję za odpowiedz.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 31. 07. 2017, 12:07
Awatar użytkownika
Zmiana z Hipp Comfort Combiotic na Hipp Bio Combiotic 1
Dzień dobry,

Mleko HiPP Comfort stosujemy, kiedy są wskazania – dziecko cierpi z powodu zaparć lub wzdęć. Jeżeli te objawy u dziecka nie występują nie ma potrzeby, aby maluszek był na „Comforcie”. W opisanej sytuacji wydaje się właściwe dalsze stopniowe przechodzenie na mleko HiPP BIO Combiotik® - aż do całkowitej zamiany mleka. Nie zalecamy jednak karmienia dwoma rodzajami mleka dłużej niż wymaga tego okres przejściowy. Gdyby Panią coś niepokoiło, miała Pani wątpliwości, pojawiły się trudności z wypróżnianiem lub inne objawy – zawsze warto skonsultować się z lekarzem, który dobrze zna dziecko i jego potrzeby.

Bardzo dobrze, że wstrzymuje się Pani z rozszerzaniem diety, aż do momentu wyklarowania się sytuacji z mlekiem. Gdy jednak już nadejdzie dobry moment na wprowadzenie nowych posiłków, proszę uważać na marchew i ryż, bo te składniki mogą nieco zapierać. Proszę też pamiętać o podawaniu dodatkowych napojów ( woda, niesłodzone herbatki).

Pozdrawiam
mamaZuzia2017
śr 23. 08. 2017, 15:09
Awatar użytkownika
Zmiana z Hipp Comfort Combiotic na Hipp Bio Combiotic 1
Witam, córka polubiła mleko i dobrze je toleruje. Nurtuje mnie jedno pytanie. Na mleku Comfort robiła zawsze czarne kupki. Dodam, że ma silną anemie z racji naszego konfliktu w grupach głownych i podaje jej od 5 tyg. życia żelazo w płynie od dłuższego czasu 30ml.

Teraz na mleku Combiotic robi zawsze żółte. BAdając jej morfologie podczas jedzenia Comfortu to zelazo stało w miejscu nigdy nie było lepiej. Teraz czekam jeszcze z badaniami.

Czy to możliwe że na Comforcie wydalała żelazo w całości nie przyswajając go?
Doradca ds. Żywienia Barbara Czartoszewska
czw 24. 08. 2017, 10:04
Awatar użytkownika
Zmiana z Hipp Comfort Combiotic na Hipp Bio Combiotic 1
Dzień dobry,

Kolor stolca dziecka może być inny w zależności od rodzaju stosowanego mleka. To czy żelazo lepiej się wchłania podczas stosowania mleka HiPP BIO Combiotik, tego nie wiemy. Wiadomo natomiast, że organizm dziecka cały czas się rozwija i być może kiedy jest bardziej dojrzały łatwiej przyswaja żelazo.



pozdrawiam