Zmiana mleka z innej firmy na hipp

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Edith60487
pn 29. 01. 2018, 13:50
Awatar użytkownika
Zmiana mleka z innej firmy na hipp
Witam, moj syn skończyl 5 miesięcy. Od jakiegoś czasu mamy problemy z brzuszkiem, zaparcia (nie zatwardzenie) płacz w trakcie jedzenia, prezy się wygina i nie chce dalej jesc. Wyproznia sie co 4-5 dni. Obecnie jestesmy na bebilon 1 zakupilam wczoraj hipp comfort to w puszce. Proszę mi powiedzieć czy ja moge mieszać to mleko żeby przejść calkowicie na hippa ? Np 4 miarki starego 1 nowego następnie 3 starego 2 nowego? Jak dlugo powinno trwac przejscie na nowe mleko? Jedni mówią ze można mieszać (ze nie wolno drastycznie zmieniać ) inni zas ze nie powinno się mieszać. Juz sama nie wiem Bardzo proszę o poradę.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 30. 01. 2018, 11:20
Awatar użytkownika
Zmiana mleka z innej firmy na hipp
W opisanej sytuacji można rozważyć podanie mleka HiPP Comfort, jednak wcześniej radziłam skonsultować się z lekarzem. I z nim również ustalić sposób wprowadzenia nowego mleka, ponieważ sposobów może być wiele. Zazwyczaj radzimy, aby przestawienie na inne mleko odbyło się stopniowo, ale pełnymi posiłkami. Pierwszego dnia zastępujemy jeden cały posiłek z mleka podawanego dotychczas – butelką nowego mleka. Obserwujemy malucha. Jeśli wszystko jest w porządku, za kilka dni podajemy już dwa posiłki z nowego mleka. Co kilka dni przygotowujemy o 1 butelkę więcej z nowego mleka aż do momentu, kiedy całkowicie zostaną nim zastąpione posiłki z mleka podawanego dotychczas.

Jednak mleko Comfort jest mlekiem specjalistycznym, o innym smaku niż mleko dla zdrowych niemowląt, a Pani maluszek ma już ukończone 5 miesięcy, dlatego aby przyzwyczaić go do smaku mleka specjalistycznego, może być konieczne mieszanie dwóch rodzajów mleka w jednym posiłku. A sam proces zamiany - dłużej potrwać. Zachęcam do rozmowy z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie