Wprowadzenie mleka modyfikowanego

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Monia987
śr 25. 10. 2017, 16:50
Awatar użytkownika
Wprowadzenie mleka modyfikowanego
Witam Karmię cały czas piersią. Franuś za kilka dni skończy 7 miesięcy. Już dietę ma rozszerzaną, wprowadzona jest i kaszka i obiadki i deserki. Niestety mały budzi się w nocy mnóstwo razy... Jestem już bardzo przemęczona dlatego myślę nad wprowadzeniem mleka modyfikowanego. Zastanawiam się czy dobrze robię a po drugie w czym mu podać mleko... Nie miał styczności z butelką i czy to nie będzie krok wstecz jak teraz podam mu mleko z butelki? Czasami podczas rozszerzania diety podawałam mu troszkę wody z kubeczka dla dzieci po 6 mies. z dziubkiem silikonowym. Bardzo ładnie radził sobie. Może pomyśleć o czymś takim? Proszę o poradę
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
czw 26. 10. 2017, 12:48
Awatar użytkownika
Wprowadzenie mleka modyfikowanego
Dzień dobry,

Rozumiem, że nie chce Pani odstawiać jeszcze synka od piersi, tylko jest Pani zmęczona z powodu niewyspania. Dlatego zanim wprowadzi Pani mleko modyfikowane, warto spróbować innych rozwiązań. Po pierwsze należy się upewnić, że chłopiec je wystarczająco dużo w dzień. Dodatkowo tuż przed snem synek powinien otrzymać sycącą porcję kaszki. To może zredukuje ilość budzeń nocnych i jednocześnie da nam pewność, że przyczyną budzenia nie jest głód. Następnie dobrze byłoby, aby przez noc ( lub przynajmniej jej cześć) do dziecka wstawał jego tata lub babcia, którzy po obudzeniu się malucha, spróbują go bez podawania posiłku ponownie utulić do snu.

Powodzenia