Problem żywieniowy i problem z kupką

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Edyta1412
czw 29. 03. 2018, 12:37
Awatar użytkownika
Problem żywieniowy i problem z kupką
Witam

Mój synek skończył niedawno 2 miesiące. Od początku mamy różne problemy m.in. żywieniowe. Kiedy wróciliśmy ze szpitala, synek nie mógł się wypróżnić. Od 2 doby życia jest wyłącznie na mleku modyfikowanym. Prawdopodobnie zatwardziła go witamina K którą dziecku nieświadomie podawałam, po za tym przechodził jeszcze żółtaczkę. Moje maleństwo w szpitalu jadło hipp combiotik, później enfamil, następnie nutramigen, bebilon pepti 1 dha, i teraz znów nutramigen. Ostatnio na wizycie szczepiennej pediatra powiedziała ze nie ma podstaw żeby mój syn spożywał nutramigen. Podawałam go dlatego, że syn po bebilonie pepti (między innymi) miał straszne bulotki w brzuszku, nie robił kupki więc zmieniłam mu mleko na nutramigen z myślą, że może nie toleruje laktozy. Po zmianie mleka
Doradca ds. Żywienia Barbara Czartoszewska
czw 29. 03. 2018, 14:39
Awatar użytkownika
Problem żywieniowy i problem z kupką
Dzień dobry,

Nutramigen to preparat mlekozastępczy dla niemowląt z alergią na białko mleka krowiego. Jeśli pediatra nie stwierdził u dziecka alergii na białko mleka krowiego, to w zasadzie nie ma potrzeby stosowania tego preparatu. W przypadku problemów z zaparciami i wzdęciami u dziecka – należy stosować mleka typu comfort. Mleko HiPP Comfort jest dopasowane do szczególnych wymagań dzieci z tendencją do wzdęć, kolek i zaparć: ma obniżoną zawartość laktozy, hydrolizowane białko oraz specjalny skład tłuszczu. A wszystko po to, aby wspomóc proces trawienia u dziecka



pozdrawiam

Barbara Czartoszewska