Problem z piciem mleka

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

mala2606
pt 27. 04. 2018, 22:31
Awatar użytkownika
Problem z piciem mleka
Witam...Mam pytanie,mój ośmiomiesięczny synek nie chce pić w dzień mleka.Wypija nad ranem jak się przebudzi 150ml mleka i wieczorem zjada kaszkę na mleku które mu podaję. Czy nie za mało wypija mleka?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 07. 05. 2018, 13:30
Awatar użytkownika
Problem z piciem mleka
Podana ilość mleka nie jest duża. Może Pani uzupełniać tę ilość produktami ze słoiczka z dużym udziałem składników mlecznych np. Zupką warzywną – delikatny krem czy z serii Owoce&Jogurt HiPP lub Moje Śniadanko HiPP. Proszę też zaobserwować, czy przypadkiem maluszek zamiast w dzień nie przestawił się na picie mleka w nocy.

Pozdrawiam
mala2606
ndz 13. 05. 2018, 22:34
Awatar użytkownika
Problem z piciem mleka
No niestety w nocy nie pije mleka i nawet już nie chce pić jak kiedyś rano o 5-tej .Co do jogurtów to nie mogę synkowi podawać bo ma skazę białkową.Wieczorem ok.20-tej jak zje miseczkę kaszki to dopiero zjada następny posiłek ok.8-mej rano w postaci kleiku ryżowego na mleku lub kaszki owocowej.Wiem że jest to za duża przerwa od ostatniego karmienia ale nie wiem co mam podać skoro nie chce wypić mleka jak się przebudzi nad ranem :( Na deserek o 16-tej podaje synkowi ciasteczka zalane mlekiem skoro nie pije samego mleka.Pozdrawiam
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 14. 05. 2018, 10:49
Awatar użytkownika
Problem z piciem mleka
Witam ponownie

Jeśli maluszek ma skazę białkową, to pewnie pije mleko specjalistyczne, które zazwyczaj ma nieco zmieniony smak. I właśnie smak, może być przyczyną tej niechęci. Dlatego warto przemycać mleko w innych potrawach np. łącząc je z kaszką bezmleczną i podając z ulubionymi owocami lub też proponować małe porcje, ale częściej w ciągu dnia. Proszę też zapisywać, ile mleka wypija dziecko w ciągu doby i omówić ten temat z lekarzem, gdyby dobowa ilość faktycznie była zbyt mała, a sytuacja się nie poprawiła w najbliższym czasie.

Pozdrawiam