Pomocy

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kingucha30
pt 25. 08. 2017, 02:15
Awatar użytkownika
Pomocy
Witam jestem świeżo upieczona mama mój Syn ma 7 tygodni od samego początku jest na mleku Hipp gdyz ja nie miałam pokarmu mój problem polega na tym ze syn jest głodny juz 1,5 h od karmienia na chwile obecna sypie mu na 150ml 5 łyżek.Podaje mu mleko Hipp Ha Combiotik PRE HA dodam ze mieszkam w Niemczech i niestety nie mam komu sie zapytać na jakie mleko teraz powinnam przejść czy mogę dziecku zacząć podawać Hipp HA1 czy to za wcześnie jestem kompletnie zielona Pomocy!Kinga
Doradca ds. Żywienia Barbara Czartoszewska
pt 25. 08. 2017, 11:07
Awatar użytkownika
Pomocy
Pani Kingo,

Jeśli dziecko ma 7 miesięcy, można zacząć podawać mleko HiPP 2 HA Combiotik.

W tym wieku należy też rozszerzyć dietę, wprowadzać kaszki które mogą zasycić dziecko na dłużej niż samo mleko.

pozdrawiam
Kingucha30
pt 25. 08. 2017, 15:23
Awatar użytkownika
Pomocy

Witam jestem świeżo upieczona mama mój Syn ma 7 tygodni od samego początku jest na mleku Hipp gdyz ja nie miałam pokarmu mój problem polega na tym ze syn jest głodny juz 1,5 h od karmienia na chwile obecna sypie mu na 150ml 5 łyżek.Podaje mu mleko Hipp Ha Combiotik PRE HA dodam ze mieszkam w Niemczech i niestety nie mam komu sie zapytać na jakie mleko teraz powinnam przejść czy mogę dziecku zacząć podawać Hipp HA1 czy to za wcześnie jestem kompletnie zielona Pomocy!Kinga
Doradca ds. Żywienia Barbara Czartoszewska
pn 28. 08. 2017, 16:28
Awatar użytkownika
Pomocy
Pani Kingo,

Jeśli dziecko ma 7 tygodni, można zastosować w żywieniu dziecka mleko HiPP HA 1 Combiotik®.

To mleko dostępne w Niemczech ma dodatek skrobi, dzięki czemu jest bardziej sycące niż mleko HiPP Pre HA Combiotik®.

pozdrawiam
Monika3103
wt 29. 08. 2017, 08:51
Awatar użytkownika
Pomocy
Witam serdecznie,

Moja córka do tej pory dostawała mleko hipp combiotik comfort że względu na problemy z brzuszkiem. Lekarka zaleciła kontynuację podawania tego mleka 2(córka ma 6 miesięcy) - w sklepie okazało się, że mleko2 nie występuje w wersji comfort. Kupiliśmy więc zwykłą 2 i powoli staramy się wprowadzić. Nie wiem czy to normalne, córka częściej się wypróżnia niż było to do tej pory.

Proszę o odpowiedź czy taka sytuacja jest prawidłowa.

Pozdrawiam

Monika
Doradca ds. Żywienia Barbara Czartoszewska
wt 29. 08. 2017, 12:46
Awatar użytkownika
Pomocy
Pani Moniko,



Jeśli istnieje konieczność stosowania mleka typu comfort również w drugim półroczu życia dziecka, można korzystać nadal z mleka HiPP 1 Comfort Combiotik®. Jest to mleko dopasowane do szczególnych wymagań dzieci z tendencją do wzdęć, kolek i zaparć. Jeśli po wprowadzeniu mleka HiPP 2 BIO Combiotik®, u dziecka nie ma niniejszych problemów, nie ma też konieczności kontynuowania podawania mleka HiPP 1 Comfort Combiotik®.

W okresie zamiany mleka, organizm dziecka może reagować w różny sposób – również zwiększoną ilością stolców w ciągu doby. Ale trzeba pamiętać, że jest to okres przejściowy.

pozdrawiam
iwolik
pn 04. 12. 2017, 22:05
Awatar użytkownika
Pomocy
Witam serdecznie.

Moja córka obecnie ma 4,5 msc. Od urodzenia nie miała problemów z jedzeniem. Dodam że karmie córcię mlekiem modyfikowany. Obecnie jest na bebilon pepti. Żadne mleko dla alergików nie dzialalo na jej problemy z wysypka.coreczka ogólnie od urodzenia jest spokojnym dzieckiem .przesypia cale noce. Starszy syn tez nam tak spal. Ale ja nie o tym. Od dwóch tygodni podaje malej zupki marchewkę lub marchewkę z ziemniaczkiem z Hipp bo są moim zdanie najlepsze smaku i w składzie. Problem polega na tym ze jak córka czesniej adla same mleczko to zjadalaje do ostatniej kropelki a teraz bo obiadku a daje jej po kilka lyzeczek. Samej marchewki pól sloiczka. To zaczela nam mniej jeść mleka tzn mleczko powiedzmy dostanie o 10 , o 12 zupkę i następne karmienie daje jej ok 14:30 nawet przeciagne ja do 15 to ze 150 zje 110 potem kolejne karmienie znowu zrobię 150 to zje 100ml mleka. Itd. Co może być powodem takiej zmiany?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 06. 12. 2017, 10:04
Awatar użytkownika
Pomocy
Dzień dobry,

Proszę pamiętać, że dziecko to nie automat. Może mieć okresy słabszego apetytu. Dlatego proszę podawać córeczce tyle mleka, ile chce wypijać, bez zmuszania. Jednocześnie obserwując maluszka i zapisując ilości, które zjada w ciągu doby. I gdyby nadal się Pani niepokoiła proszę skonsultować swoje zapiski i obserwacje z lekarzem.

Pozdrawiam
iwolik
pt 08. 12. 2017, 22:54
Awatar użytkownika
Pomocy
Dziękuje za odpowiedź