Kiedy przejść na mleko następne (2)?

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

olabc
śr 28. 02. 2018, 17:32
Awatar użytkownika
Kiedy przejść na mleko następne (2)?
Dzień dobry



Na wstępię muszę napisać jak bardzo cieszę się, że trafiłam na tę stronę/forum. Tak niewiele jest miejsc w internecie gdzie można uzyskać informacje o karmieniu mlekiem modyfikowanym. Dziękuję, że jesteście!



A teraz moje pytanie. Synek prawie 6 miesięcy. Do tej pory karmiłam go głównie piersią, jedynie na wieczór otrzymywał Hipp Combiotic 1. Mleko od razu mu posmakowało, Tata może się z synkiem podczas karmienia zbliżyć, a ja mam chwilkę dla siebie :)



Za tydzień zaczynamy rozszerzanie diety. Chciałabym też przejść już na karmienie wyłącznie mlekiem modyfikowanym. W jaki sposób włączyć Hipp Combiotic 2? Czy od razu przejść z 1 na 2 (po ukończonym 6 mc-u, jeszcze podczas karmienia piersią, dawać na wieczór jak do tej pory).



Będę wdzięczna za odpowiedź





Pozdrawiam serdeczenie!



Ola
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 05. 03. 2018, 14:00
Awatar użytkownika
Kiedy przejść na mleko następne (2)?
Pani Olu, bardzo dziękujemy za ciepłe słowa. Cieszymy się, kiedy możemy pomóc, doradzić. Odpowiadając na Pani zapytanie. Skoro maluszek spożywał tylko jeden posiłek z mleka HiPP 1, nie jest potrzebne stopniowe przechodzenie na HiPP 2. Wystarczy po prostu zamiast HiPP 1 podać posiłek z mleka HiPP 2. Proponuję jednak, aby równocześnie nie zamieniać mleka czy odstawiać od piersi i startować z rozszerzaniem diety. Proponuję dwie opcje: albo przechodzimy na HiPP 2 (z HiPP 1 i z karmienia piersią), obserwujemy malucha kilkanaście dni i dopiero po tym czasie rozszerzamy dietę lub pozostajemy na HiPP 1 i karmieniu piersią jeszcze kilka tygodni i przez ten czas wprowadzamy różne nowe produkty uzupełniające. Dopiero potem, kiedy znamy reakcję dziecka na poszczególne składniki diety, wprowadzamy stopniowo "posiłek po posiłku" mleko HiPP 2.

W przypadku pytań dotyczących żywienia dziecka zachęcamy do ich zadawania na forum lub kontaktując się z Serwisem dla Rodziców.

Pozdrawiam serdecznie