Karmienie pół na pół

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Lenann
wt 16. 01. 2018, 12:17
Awatar użytkownika
Karmienie pół na pół
Dzień dobry,



moja córka ma 3,5 miesiąca i od mniej więcej 3 tygodni dokarmiam ją dwa razy na dobę mlekiem HiPP Comfort. Chciałam uniknąć dokarmiania jednak jej przybiera nie na wadze zwolnił. Przez ostatni miesiąc przybrała ok. 300 gr, gdzie do tej pory przybierała ok. 500 gr miesięcznie. Obecnie waży ok. 5400 gr. Lekarz poradził dokarmianie butelką. Jako że teraz kończy nam się opakowanie HiPP Comfort, proszę o poradę jakie mleko najlepiej zakupić. Córka nie ma kolek, a zależałoby mi na tym, żeby przybierała na wadze. Pozdrawiam
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 17. 01. 2018, 12:19
Awatar użytkownika
Karmienie pół na pół
Dzień dobry,

Na pewno dobrze byłoby, aby w pierwszej kolejności skonsultowała się Pani z poradnią laktacyjną, w celu sprawdzenia możliwości wzmocnienia swojej laktacji.

Jeśli chodzi o mleko modyfikowane, to samo jego podawanie - zgodnie z potrzebami sygnalizowanymi przez dziecko powinno przyczynić się do właściwych przyrostów masy ciała. Nie mamy w asortymencie mleka, które w szczególny sposób przyczyniłoby się do zwiększenia masy ciała. Jeśli Maluszek nie ma kolek ani zaparć, podawanie mleka Comfort nie jest uzasadnione. Może Pani przejść na mleko HiPP Combiotik, ale po uprzedniej konsultacji z lekarzem oraz wtedy, gdy laktacja faktycznie nadal będzie nie wystarczająca.