7miesięczne niemowle nie chce pić mleka

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Marzycielka91
śr 03. 01. 2018, 11:53
Awatar użytkownika
7miesięczne niemowle nie chce pić mleka
Witam. Proszę o poradę. Moja córka skończyła 7 miesięcy. Od jakiegoś miesiąca powoli odrzucała mleko. Teraz nie chce pic w ogóle. Czasami uda się raz w ciągu dnia. Daję jej mleko w innej postaci, tzn kaszki, jogurty. Wszystkie te rzeczy zjada bardzo chętnie. Ale zastanawiam się czy to wystarczy? Próbowałam wszystkiego, zmieniałam butelki, smoczki, pozycje do karmienia, dawałam na śpiąco. Ale już teraz to nic nie działa. Nasz jadłospis wyglada następująco:

6.30-7.00 kaszka ryżowa na mm Ok.150ml

10.00 deserek (owoce&zboża, kisiel owocowy, owoce z twarożkiem lub jogurtem) Ok 150-190g

13.00 obiad lub zupka 190g

16.00 jeśli się uda to mleko Ok. 150ml a jeśli nie, to jogurt naturalny z owocami, budyń na mleku modyfikowanym ok. 150ml

19.00 tutaj chętnie zjadała mleko, ale ostatnio nie chce, udaje się jej wcisnąć 60-90ml, wiec zastanawiam się czy nie zmienić tego posiłku również na jakaś kaszkę na mleku. W nocy budzi się jeszcze raz na jedzenie i Zjada Ok. 150-200 ml mleka. Tutaj nie ma z tym problemu.

Czy jadłospis jest prawidłowy ? Nie wiem co jeszcze mogłabym jej dawać zamiast mleka, bo nie jestem w stanie jej wcisnąć butelki.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pt 05. 01. 2018, 11:43
Awatar użytkownika
7miesięczne niemowle nie chce pić mleka
Witam serdecznie,

Dobrze byłoby, aby 7 miesięczne niemowlę chciało pić mleko, ponieważ jest to nadal główny składnik jego diety. Jednak skoro maluch konsekwentnie go odmawia, dobrze sobie Pani radzi w tej sytuacji, podając inne mleczne posiłki. Mogę tu jedynie dodać, że jednym z pomysłów na „przemycanie mleka” są również zupy kremy np. Zupka warzywna – delikatny krem HiPP BIO ( z istotnym udziałem mleka). Proszę też szczególnie zwrócić uwagę na wystarczającą ilość płynów w diecie dziecka i odpowiednią kaloryczność posiłków ( ocenianą na przykład obserwacja przyrostów masy ciała malucha).

Pozdrawiam