Proszę o pomoc

Wszystko o karmieniu piersią i butelką
Ewelina1111111
czw 30.11.2017, 10:55
Awatar użytkownika
Proszę o pomoc
Dzień dobry, jestem młodą mamą i szukam porad co do opiekowania się niemowlęciem. Chciałabym się poradzić czy ktoś na forum zna poradniki dla młodych mam, co robić gdy dziecko płacze lub ma kolkę. Skąd czerpiecie informację na temat opieki nad małym dzieckiem. Proszę o pomoc.
Ewelina
iwi
ndz 3.12.2017, 14:47
Awatar użytkownika
Re: Proszę o pomoc
Witaj, jest bardzo dużo różnych źródeł, z których można korzystać, że ciężko je wszystkie wymienić. Mi bardzo pomogła książka Pierwszy rok z życia dziecka http://lubimyczytac.pl/ksiazka/160803/p ... ia-dziecka. Naprawdę polecam :)
iwi
ndz 3.12.2017, 14:52
Awatar użytkownika
A tak z własnego doświadczenia to na kolki najlepiej pomagało u nas noszenie w chuście, , na rękach, przytulanie i bujanie... i świadomość, że z tego na szczęście się wyrasta :)
Karmelka13
ndz 3.12.2017, 15:30
Awatar użytkownika
Ja całą ciążę czytałam tysiące artykułów dotyczących dzieci, kupiłam sobie tez 2 książki, w szpitalu po porodzie dostaje się też parę broszurek, małych książeczek w których są szczegółowo opisane podstawowe czynności i problemy w opiece przy noworodkach i niemowlakach. Poza tym przypada Ci opieka położnej, która powinna Ci pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości. Moja odwiedziła mnie 3 razy, ale gdy tylko coś się działo to zawsze do niej dzwoniłam, nawet jak mały miał już ponad pół roku - trzeba tylko trafić na mądrą i życzliwą osobę.
Co do kolek - u nas pomagały masaży (półksiężyc - słońce - dociskanie nóżek), szukałam różne filmiki na YT, ale ten nam najbardziej przypadł do gustu. U nas bardzo dobrze sprawdziły się kropelki delicol. A gdy płakał z powodu kolki to nosiłam go na rękach i cicho nuciłam mu lub śpiewałam do uszka. W okresie gdy miał kolki usypiał tylko na mnie - ja opierałam się na poduszkach, a synka kładłam brzuszkiem do siebie. Bardzo go to uspokajało.
Co do sposobów na płacz - najpierw trzeba poznać jego przyczynę.
candy1994
wt 19.12.2017, 18:24
Awatar użytkownika
Ja korzystałam głównie z internetu jeśli chodzi o jakieś porady, ale i również rozmawiałam z innymi mamami na temat pielęgnacji niemowlaka.
Co do kolek to u nas sprawdziły się masaże brzuszka , tulenie i śpiewanie .
Pozdrawiam Natalia
MeganJ
czw 17.05.2018, 20:56
Awatar użytkownika
Hej, nie nauczysz się opieki nad niemowlakiem swoim do końca z książki bo na każde dziecko działa co innego:) jedne dzieci usypiają przy szumie, inne się jeszcze bardziej nim nakręcają i zaciekawiają. Moj syn na kolkę najlepiej rwagowa będąc u mnie na rekach w pozycji pionowej przytulony kiedy chodziłam oraz pomagał termoforek troszkę i ćwiczenie delikatnie nóżkami dla wypuszczenia gazów i masaż brzuszka ruchami kolistymi bez odrywania dłoni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ja próbowałam wszystkiego i trzeba poznać swoje dziecko co na nie najlepiej zadziała ale cudów nie ma, musi minąć. Jedno jest pewne - uspokoi cycus ale to uzależnia :) i potem się ma cycoholika