Czy odbijać dziecko po każdym 10 min karmieniu?

Wszystko o karmieniu piersią i butelką
Beata_P
pt 5.01.2018, 19:01
Awatar użytkownika
Czy odbijać dziecko po każdym 10 min karmieniu?
Witam, jestem mamą 4 tygodniowego Maluszka. Karmię piersią. Mój Synek pięknie ssie jakieś 10 minut po czym przysypia przy piersi. Odpoczywa tak jakieś 10-20 min po czym znowu woła pierś i tak kolejne 5-10 min ssie. Moje pytanie brzmi. Czy mam odbijać malca po każdym takim 10 minutowym karmieniu? Czy poczekać aż naje się do syta około 30-40 min i odbić na końcu? Dodam, że gdy zaczyna jeść to pierwsze łyki są łapczywe i słychać głośne przełykanie bo taki jest głodny na początku. Pozdrawiam
Kisielek91
pn 8.01.2018, 01:07
Awatar użytkownika
Re: Czy odbijać dziecko po każdym 10 min karmieniu?
Moja tez czasami przysypia . biore ja do odbicia juz praktycznie na samym koncu. Wiec mysle ze lepiej np. po tej pol godzinie :)
siwa8717
pn 8.01.2018, 18:43
Awatar użytkownika
Położna mi powiedziała że po karmieniu piersią nie trzeba dziecka zawsze odbijać.Ja odbijałam synka zawsze po każdym karmieniu w dzień a w nocy co drugie karmienie.Zwracaj uwagę czy synkowi się nie ulewa.Teraz mój syn ma 8 miesięcy i nadal się karmimy na żądanie i z odbiciem jest łatwiej bo robi to sam z automatu😊
LiLs
pn 8.01.2018, 21:07
Awatar użytkownika
Ja odbijałam małego na sam koniec, tylko on tak po miesiacy już przestał mi przysypiać przy cycu i jadl kilka minut i sam odwracał glowę, w nocy nie jadł, to też nie powiem jak to u nas bylo ;)
Ale ja jak nic się nie dzieje to bym chyba odbiła na koniec karmienia, czyli np po tych 30-40 min
Karmelka13
wt 9.01.2018, 12:21
Awatar użytkownika
Synka nie odbijałam NIGDY. Kolki miał może 1 tydzień i nawet jeśli wtedy próbowałam go odbijać to choćbym go godzinę chciała nosić to mu się nie odbiło. Jak dziecko dobrze ssie, zwłaszcza jeśli je przez sen to wtedy powietrza nie łyka i nie ma takiej potrzeby. Synka karmiłam przez rok, nie wiemy co to odbijanie :)