Ulewanie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

AZ369
pt 21. 07. 2017, 14:04
Awatar użytkownika
Ulewanie
Karmię piesia i moja córka(3.5 miesiąca) duzo ulewa mleka po odbiciu. Klade jej główkę wyzej jak śpi, po nakarmieniu nie kladziemy jej conajmniej z 15 minut. Jak karmie to na ma zawsze główkę wyzej. Dawalam jej nawet preparat zageszczajacy mleko w formir papki i nic nie pomagal.

Moje pytanie brzmi: do którego miesiaca może tak ulewac i co stosować zeby tak nie ulewala?
Położna Aldona Korab
pt 21. 07. 2017, 21:20
Awatar użytkownika
Ulewanie
Droga mamo,

Ulewanie pokarmu u niemowląt, które spowodowane jest niedojrzałością przewodu pokarmowego przemija samoistnie. U niektórych niemowląt osłabione napięcie zwieracza przełyku utrzymuje się do 3-4 miesiąca życia, jednakże są dzieci, które przestają ulewać mleko gdy nauczą się siedzieć, ale i zdarza się również, że ulewanie utrzymuje się nawet do 12 miesiąca życia. Jeśli maluszek dobrze się rozwija i prawidłowo przybiera na wadze to nie ma powodu do niepokoju. Proszę uzbroić się w cierpliwość i zaczekać do momentu rozszerzania diety dziecka o inne pokarmy.

Żeby zminimalizować ulewanie proszę dawać maluszkowi jeść częściej, ale mniejsze porcje, które żołądek szybciej strawi. W czasie karmienia robić co kilka minut przerwy na oddech: wyjmujemy pierś z buzi niemowlaka, delikatnie unosimy maleństwo do pozycji pionowej – pomoże to pozbyć się powietrza, jakie połyka podczas karmienia. Potem kontynuujemy karmienie. Po karmieniu zawsze układamy na boczku. Można również przed karmieniem pomasować brzuszek , aby pobudzić perystaltykę jelit.