rzadka kupka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Katarzynag1988
sob 17. 02. 2018, 07:19
Awatar użytkownika
rzadka kupka
Mam pytanie mój trzy miesięczny syn karmiony piersią robi rzadką kupę czasami nawet taką pianistą. Czy to normalne?dzieje się tak od urodzenia jak podam mleko modyfikowane bo zostawiam co z babcią to kupa jest trochę gesciejsza. Czy mam się martwić?proszę o radę.
Położna Aldona Korab
pn 19. 02. 2018, 21:02
Awatar użytkownika
rzadka kupka
Witam,

Jeśli przy karmieniu piersią kupki są pieniste to problem może tkwić w samym sposobie podawania piersi. Proszę zadbać, aby maluszek całkowicie opróżniał pierś, spróbować wydłużyć czas karmienia z jednej piersi, aby synek nie przysypiał podczas ssania piersi, gdyż na początku karmienia mleko jest słodsze. Kupka u dzieci karmionych piersią może mieć luźniejszą konsystencję niż kupka po mleku modyfikowanym. Nie ma powodu do niepokoju. Jednakże należy zawsze obserwować jak wygląda kupka niemowlęcia, w przypadku pojawienia się śluzu, czy płynnej konsystencji, zmiany zabarwienia to proszę udać się do lekarza pediatry. Pozdrawiam