Problem z ssaniem w dzień

Porad na forum udziela położna
Monika_Mm
śr 31.01.2018, 12:13
Awatar użytkownika
Problem z ssaniem w dzień
Witam. Mam problem z ssaniem mojego 12tyg synka w dzień. Problem trwa pare dni w nocy ssie normalnie. Wspomnę że mały miał pleśniawki, ale już mu zeszły. Czy powodem może być przypadający na ten okres 3 skok rozwojowy? Proszę o szybką odp. Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
śr 31.01.2018, 23:10
Awatar użytkownika
Re: Problem z ssaniem w dzień
Witam,
W czasie skoku rozwojowego niemowlęta mogą być płaczliwe, rozdrażnione, może być też brak lub zwiększenie apetytu. Powodem braku apetytu w dzień u Pani Synka może być jak najbardziej skok rozwojowy. Jeśli maluszek w nocy chętnie i ładnie ssie pierś, to bardzo dobrze. Natomiast w dzień proponuję spróbować zmienić pozycję karmienia, może wtedy chętniej chwyci pierś, można nawet z maluszkiem położyć się do łóżka, przytulić, wyciszyć maleństwo – dziecko wyczuwa niepokój rodzica i też jest wtedy niespokojne. Proszę też spróbować przystawić maluszka do piersi na ” śpiocha” kiedy się zbliża już pora karmienia. Niechęć do ssania może być też spowodowana przebytymi pleśniawkami. W tym okresie należy uzbroić się w cierpliwość i spokój. Najważniejsze, aby dziecko prawidłowo przybierało na wadze. Jeśli niechęć do ssania w ciągu dnia będzie się nadal utrzymywała proszę zgłosić się do lekarza celem kontroli wagi u maluszka. Pozdrawiam
Monika_Mm
czw 1.02.2018, 12:00
Awatar użytkownika
Dziękuje za odp. Właśnie jak przystawiam na śpiocha w dzień to mi się udaje nakarmić synka, ale karmienia w ciągu dnia spadły do 4 i nie wiem czy to wystarczająca ilość. Pediatrę mamy dopiero 22.
Położna Aldona Korab
czw 1.02.2018, 18:43
Awatar użytkownika
Witam,
Karmienie piersią jest karmieniem na żądanie. Jedne niemowlęta domagają się piersi częściej, a inne rzadziej. Jednakże 4 karmienia w ciągu dnia to trochę za mało. Zaleca się co najmniej 7 karmień w ciągu doby. Przystawiając maluszka do piersi proponuję się wyciszyć, nie rozpraszać maluszka dźwiękami dochodzącymi z telewizora, telefonu czy rozmową z bliskimi. Najlepiej karmić malca w odosobnieniu ( w oddzielnym pokoju), aby niemowlę się nie rozpraszało i mogło skupić na jedzeniu. Pokój, w którym dziecko przebywa należy wietrzyć. Jeśli pogoda pozwala codziennie przebywać na świeżym powietrzu. Może takie postępowanie sprawi, że maluszek będzie chętnie chwytał i ssał pierś. Proponuję też zdecydowanie wcześniej udać się do lekarza pediatry celem sprawdzenia, czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze. Pozdrawiam