Problem z ssaniem w dzień

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Monika_Mm
śr 31. 01. 2018, 12:13
Awatar użytkownika
Problem z ssaniem w dzień
Witam. Mam problem z ssaniem mojego 12tyg synka w dzień. Problem trwa pare dni w nocy ssie normalnie. Wspomnę że mały miał pleśniawki, ale już mu zeszły. Czy powodem może być przypadający na ten okres 3 skok rozwojowy? Proszę o szybką odp. Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
śr 31. 01. 2018, 23:10
Awatar użytkownika
Problem z ssaniem w dzień
Witam,

W czasie skoku rozwojowego niemowlęta mogą być płaczliwe, rozdrażnione, może być też brak lub zwiększenie apetytu. Powodem braku apetytu w dzień u Pani Synka może być jak najbardziej skok rozwojowy. Jeśli maluszek w nocy chętnie i ładnie ssie pierś, to bardzo dobrze. Natomiast w dzień proponuję spróbować zmienić pozycję karmienia, może wtedy chętniej chwyci pierś, można nawet z maluszkiem położyć się do łóżka, przytulić, wyciszyć maleństwo – dziecko wyczuwa niepokój rodzica i też jest wtedy niespokojne. Proszę też spróbować przystawić maluszka do piersi na ” śpiocha” kiedy się zbliża już pora karmienia. Niechęć do ssania może być też spowodowana przebytymi pleśniawkami. W tym okresie należy uzbroić się w cierpliwość i spokój. Najważniejsze, aby dziecko prawidłowo przybierało na wadze. Jeśli niechęć do ssania w ciągu dnia będzie się nadal utrzymywała proszę zgłosić się do lekarza celem kontroli wagi u maluszka. Pozdrawiam
Monika_Mm
czw 01. 02. 2018, 12:00
Awatar użytkownika
Problem z ssaniem w dzień
Dziękuje za odp. Właśnie jak przystawiam na śpiocha w dzień to mi się udaje nakarmić synka, ale karmienia w ciągu dnia spadły do 4 i nie wiem czy to wystarczająca ilość. Pediatrę mamy dopiero 22.
Położna Aldona Korab
czw 01. 02. 2018, 18:43
Awatar użytkownika
Problem z ssaniem w dzień
Witam,

Karmienie piersią jest karmieniem na żądanie. Jedne niemowlęta domagają się piersi częściej, a inne rzadziej. Jednakże 4 karmienia w ciągu dnia to trochę za mało. Zaleca się co najmniej 7 karmień w ciągu doby. Przystawiając maluszka do piersi proponuję się wyciszyć, nie rozpraszać maluszka dźwiękami dochodzącymi z telewizora, telefonu czy rozmową z bliskimi. Najlepiej karmić malca w odosobnieniu ( w oddzielnym pokoju), aby niemowlę się nie rozpraszało i mogło skupić na jedzeniu. Pokój, w którym dziecko przebywa należy wietrzyć. Jeśli pogoda pozwala codziennie przebywać na świeżym powietrzu. Może takie postępowanie sprawi, że maluszek będzie chętnie chwytał i ssał pierś. Proponuję też zdecydowanie wcześniej udać się do lekarza pediatry celem sprawdzenia, czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze. Pozdrawiam