Odstawienie od piers

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

siwa8717
pt 18. 05. 2018, 23:55
Awatar użytkownika
Odstawienie od piers
Witam.Moj synek obecnie ma 13 miesiecy i za ok 3 miesiace chciałabym go odstawic od piersi bo wracam do pracy.Jestesmy na etapie karmienia tylko nocnego czyli o 20 piers i w nocy jak się obudzi. Uczę syna pić wodę z bidonu jak się przebudzi ale zaraz jak poczuje bidon a nie piers to płacze więc daje mu piers.Pierwsze pytanie konsekwentnie mam synkowi podawać wodę do picia i sie oswoi z nową sytuacją i wtedy laktacja się zakończy? Jak mam zakończyć laktacje tak żeby syn to zniósł i moje piersi żeby to zniosły.
Położna Aldona Korab
pn 21. 05. 2018, 21:05
Awatar użytkownika
Odstawienie od piers
Witam,

Odstawienie dziecka od piersi powinno odbywać się stopniowo. Na początek proponuję ostatnie karmienie przed snem, te o godzinie 20, zastąpić posiłkiem stałym np. kaszką na mleku. Maluszek może płakać zanim utuli się do snu bez cyca, jednak trzeba postępować konsekwentnie. Jeśli chce pić proszę podać wodę. Karmienia nocnego nie kończymy gwałtownie. Przy gwałtownym odstawieniu od piersi mogą pojawiać się zastoje. W nocy przez jakiś czas można podawać pierś dziecku przez sen, póki się całkowicie nie rozbudzi, piersi będą mniej nabrzmiałe, mniej bolesne, a maluch powoli będzie się odzwyczajał od ssania piersi. W ten sposób stopniowo będzie zmniejszać się produkcja mleka. Jeśli nie będziemy stymulować produkcji mleczka częstym opróżnianiem, pokarm stopniowo sam zaniknie. Pozdrawiam
siwa8717
wt 22. 05. 2018, 10:19
Awatar użytkownika
Odstawienie od piers
Dziękuje. :)