Niechęć do piersi

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Justynamrsk
pt 23. 02. 2018, 21:08
Awatar użytkownika
Niechęć do piersi
Moja córka (15 tyg.) od tygodnia broni się przed piersią. Jak tylko wezmę ją na ręce cała sztywnieje, odwraca głowę i denerwuje się i płacze. Jak tylko poczuje cyca to jednak z wielką chęcią pije. To samo ze spaniem, zmęczona, ale na rękach sztywnieje i popłakuje, a sama nie zaśnie. Między karmieniami dziecko do rany przyłóż. Pediatra nie miała pomysłu co to może być, mocz i morfologia ok. Od 2-3tyg daję jej po troszku do próbowania papki, aż drży z radości jak widzi łyżeczkę. Moja dieta bez zmian, nie jadłam nic szczególnego, żadnych ważnych wydarzeń nie było. Z dnia na dzień jest trochę lepiej jednak zastanawiam się, czy tak już zostanie. Proszę o pomoc.
Położna Aldona Korab
pn 26. 02. 2018, 19:18
Awatar użytkownika
Niechęć do piersi
Dzień dobry,

Pani Justyno trudno jednoznacznie stwierdzić, co może być przyczyną takiego zachowania dziecka.

Może problem tkwi w sposobie przystawiania do piersi, w pozycji do karmienia. Dziecko musi czuć się pewnie i bezpiecznie, aby mogło wygodnie przekręcić główkę i swobodnie chwycić brodawkę. Niepokój Pani spowodowany zachowaniem córeczki tez ma duży wpływ, gdyż maleństwo wyczuwa emocje mamy. Proszę zachować spokój, przytulić i uspokoić dziecko zanim przystawimy do piersi. Najlepiej w takiej sytuacji karmić w ciszy, wyeliminować głośne dźwięki dochodzące np. z telewizora. Brać córeczkę do karmienia kiedy jest pogodna, wesoła, zanim zgłodnieje i zacznie krzyczeć. Proszę też sprawdzić czy dziąsła córeczki nie są rozpulchnione i zaczerwienione, może zaczyna się ząbkowanie ( u niektórych niemowląt zdarza się wcześniejsze ząbkowanie). Dziecko jest przyzwyczajone i rozpoznaje zapach mamy, a może tak reagować na inny nowy zapach np. nowe perfumy, dezodorant lub inny nowy kosmetyk, którego zapach wyczuwa. Na rękach najlepiej nosić dziecko w pozycji fasolki ( embrionalnej), przytulić aby poczuło ciepło Mamy, wówczas zawsze się uspokaja i rozluźnia. Do usypiania proponuję położyć się z dzieckiem, ukojone i utulone blisko mamy poczuje się bezpiecznie i zaśnie spokojnie. Pozdrawiam