karmienie piersia a ulewanie

Porad na forum udziela położna
polniasta
pt 6.04.2018, 22:26
Awatar użytkownika
karmienie piersia a ulewanie
Witam mam pytanie dotyczące karmienia i ulewania .Moja 5 miesięczna córka ulewa po jedzeniu dobrze przybiera na wadze i niby lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego , ale ja się zastanawiam kiedy ona przestanie zwracać. Dodam że zaczęłam jej wprowadzać zupki i nawet po nich czasem zwróci.zastanawiam się czy to naprawdę jest normalne?Martwię się ponieważ jej starszą siostrę też karmiłam piersią i takich problemów nie miała
Położna Aldona Korab
pn 9.04.2018, 20:47
Awatar użytkownika
Re: karmienie piersia a ulewanie
Witam,
Skoro dziecko prawidłowo przybiera na wadze, badanie usg jamy brzusznej jest prawidłowe to nie widzę powodu do niepokoju. Niemowlęta często ulewają, a jest to spowodowane niedojrzałym układem trawiennym Maluszka. Można podawać dziecku mniejsze porcje a częściej, zupki przetarte bardziej zagęszczone. Wraz ze wzrostem dziecka dolegliwości te powinny ustąpić. Każdy Maluszek rozwija się inaczej, traktujemy go indywidualnie i to, że u młodszej córeczki pojawiają się ulewania, to nie znaczy, że coś jest źle. Proszę się uzbroić w cierpliwość, wraz ze wzrostem dziecka dolegliwości te będą się zmniejszać kiedy dziecko zacznie siadać, raczkować, pionizować się. Pozdrawiam
Syla
wt 17.04.2018, 00:02
Awatar użytkownika
Re: karmienie piersia a ulewanie
Dokładnie tak, mój synek też strasznie ulewał, duże ilości nawet po godzinie od posiłku, ale też ładnie na wadze przybierał, wyniki wszystkie miał w normie. Tak ok 6 miesiąca mu minęło. Też się martwiłam, że coś jest nie tak, ale widać, że to taka uroda tych naszych dzieci.