Przeniesienie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Pani_Rolnikowa2017
pt 08. 09. 2017, 12:08
Awatar użytkownika
Przeniesienie
Witam,

Jestem w 20tc od samego początku moja ciąża prowadzona jest prywatnie, niestety życie jest jakie jest i nie stać mnie by dalej ciągnąć prywatne kontrole a głupio tak pytać się swojego prowadzącego.

Czy będę miała problemy z NFZ przenosząc się i czy jakieś dokumenty poza kartą ciąży będę musiała im dostarczyć?

Będę wdzięczna za udzieloną mi pomoc.



Pozdrawiam Elżbieta.
Położna Aldona Korab
pn 11. 09. 2017, 18:03
Awatar użytkownika
Przeniesienie
Dzień dobry,

Każda kobieta w ciąży ma zagwarantowane świadczenia w ramach NFZ z zakresu opieki okołoporodowej. W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań, aby mogła Pani teraz prowadzić ciążę na NFZ. Przy zmianie lekarza i poradni proszę na pierwszą wizytę zabrać ze sobą kartę ciąży i wszystkie wyniki badań jakie były wykonywane od początku ciąży ( wyniki badań analitycznych i badania USG).

W ramach NFZ od 21 tygodnia ciąży aż do porodu ciężarna ma również zagwarantowaną opiekę okołoporodową świadczoną przez położną POZ ( Podstawowej Opieki Zdrowotnej). Opieka ta polega na edukacji przedporodowej uwzględniając praktyczne i teoretyczne przygotowanie do porodu, do karmienia piersią, opieki nad noworodkiem.

Po zarejestrowaniu się do Poradni Ginekologiczno-Położniczej i zapisaniu się na wizytę do lekarza proponuję również zgłosić się do położnej POZ w danej poradni. Pozdrawiam