Dziwna dolegliwość

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Karolinaaa993
pt 09. 02. 2018, 07:48
Awatar użytkownika
Dziwna dolegliwość
Witam wszystkie Mamy!

Jestem w 29 tygodniu ciąży, od ok tygodnia towarzyszy mi dziwna dolegliwość, którą ciężko mi nazwać, ale sprecyzuje głównie wieczorami mam wrażenie że z żołądka cofa mi się do gardła powietrze, jest to bardzo nieprzyjemne a wręcz uciążliwe, nie mogę wtedy normalnie przełknąć bo sprawia mi to ogromny dyskomfort, i odbija mi się wtedy kilka razy pod rząd samym powietrzem, rzadko zółcią...czy któraś też tak miała, macie jakieś sposoby? Z góry dziękuję za odpowiedź   
Położna Aldona Korab
pn 12. 02. 2018, 21:24
Awatar użytkownika
Dziwna dolegliwość
Witam Pani Karolino,

Objawy, które Pani opisuje wskazują na refluks przełyku, zgagę, wzdęcia. Powiększająca się macica uciska na jelita i żołądek, co zwiększa ryzyko cofania się treści żołądkowej do przełyku. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieprawidłowa dieta i tryb życia. Należy unikać ciężkostrawnych , pikantnych, kwaśnych i tłustych potraw, napojów gazowanych i bardzo słodzonych. Unikać też proszę mięty, czekolady. Posiłki najlepiej spożywać częściej a niewielkie porcje. Nie leżymy zaraz po posiłku. Ostatni posiłek zjadamy kilka godzin przed snem. Na zgagę pomaga jedzenie migdałów, picie siemienia lnianego, ciepłego mleka. Jeśli te dolegliwości będą nadal męczące proszę o poradę lekarza, który zaleci bezpieczne środki farmakologiczne. Pozdrawiam