Cesarka

Porad na forum udziela położna
Magii25
śr 30.05.2018, 07:43
Awatar użytkownika
Cesarka
Witam. Mam pytanko. Czy ktoras z was miala planowana cesarke? Jak tak, to ile przed planowanym porodem? Czym pielegnowalyscie blizne? Czy to straszny bol? Slyszalam ze nalezy myc ja mydlem szarym ale w kostce lepiej czy w plynie? Osuszac i psiakc ontiseptem. A dalyscie rade zajmować sie maluszkiem?
Położna Aldona Korab
pn 11.06.2018, 21:54
Awatar użytkownika
Re: Cesarka
Witam,
O terminie planowego cięcia cesarskiego decyduje lekarz , zależy w dużej mierze od stanu położniczego oraz wynikające ze stopnia schorzenia u matki.

Ranę po cięciu cesarskim kiedy opatrunek już jest zdjęty należy przemywać letnią wodą i hipoalergicznym bezzapachowym mydłem ( najlepiej dziecięcym – może być zarówno w kostce lub w płynie), dokładnie osuszać Octeniseptem, częste wietrzenie przyspiesza proces gojenia.
Na początku są odczuwalne dolegliwości bólowe w okolicy rany, ale z czasem mijają. W pierwszych dniach po cięciu cesarskim potrzebna jest pomoc bliskiej osoby, ale z każdym dniem organizm nabiera siły, wraca do formy i każda mama może samodzielnie zajmować się swoim maleństwem.
Pozdrawiam.
PaulinaaT
wt 12.06.2018, 20:03
Awatar użytkownika
Re: Cesarka
Planową cesarkę miałam tydzień przed terminem. Blizny nie pielęgnowałam niczym konkretnym i zrobiła mi się blizna przerostowa. Ból jest duży, nie ma co koloryzować ale na środkach przeciwbólowych da się normalnie funkcjonować. Bliznę myłam wodą z naturalnym mydłem probiotycznym. Przez pierwsze dwa tygodnie pomagał mi mąż ale potem wrócił do pracy i bez większych problemów radziłam sobie sama. Kolejnej cesarki wolałabym uniknąć.