Brzuch

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Frania12
pt 06. 10. 2017, 10:51
Awatar użytkownika
Brzuch
Witam, jestem w 16 tygodniu ciąży i czasami zazwyczaj jak wezmę głębszy oddech albo się zaśmieje to odczuje takie dziwne odczycie w brzuchu jakby mnie coś pociągło od środka wiem ze to dziwnie brzmi ale to jest bolesne chociaż trwa sekundy. Mam nadzieje że z maluszkiem jest wszystko dobrze, prosze o porade. Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
pn 09. 10. 2017, 18:52
Awatar użytkownika
Brzuch
Dzień dobry,

Uczucie ciągnięcia w brzuchu lub nawet bóle kłujące mogą pojawiać się w II trymestrze ciąży wskutek powiększającej się macicy, która to pociąga więzadła maciczne. Bóle te mogą pojawiać się nawet podczas śmiechu, kaszlu czy kichania, a nawet podczas nagłej zmiany pozycji.

Należy prawidłowo nawadniać organizm, unikać gwałtownych ruchów, dużo odpoczywać. Proszę , pamiętać, że w ciąży nie lekceważymy żadnych skurczy i bólów brzucha. Wszystkie Pani dolegliwości bólowe proszę zgłosić na najbliższej wizycie u ginekologa. Pozdrawiam