bóle i niespodziewana "smółka" w ciąży

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

agata22061995
śr 02. 05. 2018, 22:31
Awatar użytkownika
bóle i niespodziewana "smółka" w ciąży
Witam, mam pytanie ponieważ dzisiaj zdarzyło mi się coś dziwnego, ponieważ dostałam silnych bóli a jestem już w 38 tygodniu ciąży po czym poszłam do łazienki i nieświadomie wyleciała ze mnie ciemno zielona smółka jak u noworodka nie wiem czy to mogło być tylko jakieś zatrucie czy coś poważniejszego
Położna Aldona Korab
pn 07. 05. 2018, 20:56
Awatar użytkownika
bóle i niespodziewana "smółka" w ciąży
Witam,

Pani Agato, trudno tak jednoznacznie stwierdzić jaka jest przyczyna występujących objawów. Może to być stolec o zmienionym zabarwieniu ( co w ciąży często się zdarza) z powodu np. przyjmowanego żelaza czy wynikający ze spożywanych produktów w Pani diecie. Może to być spowodowane niestrawnością lub biegunką. W 38 tygodniu ciąży dziecko jest już dojrzałe i gotowe do samodzielnego życia, ciąża jest już donoszona więc może to świadczyć również o zbliżającym się porodzie. Każdy silny ból nie powinien być lekceważony i jeśli pojawiają się niepokojące dla Pani objawy to zawsze należy zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam.